לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו:

  055-9380-185

  מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר >>


  בניית ממד

   לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו:

   055-9380-185

   מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר >>


   כל מה שאתם צריכים לדעת הפיכת חדר קיים לממד

   השקט הנפשי שלכם מתחיל עם בניית ממד על עמודים עם “המשפצים בישראל”! על פי ההנחיות של פיקוד העורף, על כל דירה או בית שנבנו החל משנת 1992 לכלול גם חדר ממ”ד: מרחב מוגן דירתי. מדינת ישראל כיום מעודדת מאד את בניית חדרי הממ”ד, כך שגם בתים שנהנו כבר מזכויות הבניה יכולים ליהנות משירות של בניית מרחב מוגן בגודל של תשעה מ”ר, מה שאומר שניתן גם לבצע בניית ממד בדירה קיימת. חדר הממ”ד הינו חדר שנבנה מבטון והוא חלק בלתי נפרד מחלל הבית או הדירה. אז מה כוללת בניית ממדים? דלת וחלון הדף, כאשר יש להם שני חלקים: החלק החיצוני שעשוי מפלדה והוא עמיד בפני רסס והדף, ואליו מצטרף גם חלק פנימי העמיד בפני גז. אז מהן דרישות פיקוד העורף ומהן העלויות הכרוכות בבניית הממ”ד?

   בניית ממ”ד בחדר קיים, בבית פרטי או דירה (כולל אפשרות על גג)
   למה אנחנו?
    שירות בפריסה ארצית רחבה
    15 שנות ניסיון בכל עבודות הבניה והשיפוצים
    הפיכת חדר קיים לממד בניה לפי תקן מחמיר של פיקוד העורף
   אפשרות בניה של ממד חיצוני עם כניסה נפרדת
    
   איטום לממ”ד בסטנדרט הגבוה ביותר
   פגישת ייעוץ בבית הלקוח ללא עלות וללא התחייבות

   לקבלת הצעת מחיר משתלמת חייגו: 055-9380-185

   הוספת ממד לבית פרטי: דרישות פיקוד העורף

   בניית חדרי ביטחון נפוצה מאד בישראל כיום משתי סיבות: הסיבה הראשונה היא כמובן הרצון של אנשים להרגיש כמה שיותר בטוחים ומוגנים, ואילו הסיבה השניה היא כמובן התקנות של פיקוד העורף המחייבות את קבלני השיפוצים לבצע בניית ממ”ד על פי חוק. אז מהן הדרישות לבניית הממ”ד? גודל ממ”ד תקני מינימלי עומד על 9 מ”ר, כאשר המספר המירבי של הקירות החיצוניים עומד על 2. דגש נוסף מתייחס לדרך הגישה: הגישה אל המרחב המוגן תהיה מתוך הדירה ולא מחוצה לה.

   בניית ממד בחדר קיים מגלמת בתוכה תנאים נוספים שיש לקיים: המידות המינימליות עבור פתח אור לדלת הכניסה עומדות על 70/200 ס”מ ואילו אלו המקסימליות עומדות על 80/200 ס”מ. העובי המינימלי לקיר החיצוני העורפי הינו 40 ס”מ ועבור הקיר הפנימי כ-35 ס”מ. כמו כן, העובי המינימלי לתקרה עליונה עומד על כ-35 ס”מ, ואילו העובי המינימאלי לקיר משותף בין שני מרחבים מוגנים עומד על כ-20 ס”מ.

   מה חשוב לדעת על דלת הממ”ד?

   כשאתם מבצעים השוואת מחירים בניית ממ”ד, אתם יכולים גם לקבל לא מעט מידע על מרכיבי הממ”ד השונים, כמו על דלת הממ”ד. מטרת הדלת היא כמובן להגן על השוהים בחלל מפני פצצות ורסיסים בשעות המלחמה, תוך שהיא גם זו המונעת את חדירתו של גז אל החלל. על פי התקן הנדרש, על הדלת להיפתח רק כלפי חוץ, כאשר היא חייבת להיות אטומה והגומי מסביב חייב להיות שלם ולא מפורר, סדוק או קרוע. כשאתם מבררים על עלות ממד חיצוני, חשוב להבטיח שהמחיר כולל גם את הדלת הנבנית על פי התקן הנדרש בלבד (בדקו מחירי שיפוץ ובניה כאן).

   מערכת הסינון לממ”ד: מה עליכם לדעת?

   כמו כן, על מנת שהממ”ד שלכם אכן יחשב ככזה, חייבת להיות מותקנת בו גם מערכת סינון. מטרת המערכת היא להעניק הגנה של אב”כ בכל חדר ממ”ד. ישנן כיום מספר חברות המייצרות את המערכות האלו, כאשר אנו מתקינים אך ורק מערכות העומדות בתקנים המחמירים ביותר ואלו הנצמדות לדרישות התקנים למערכות הסינון.

   איך הופכים חדר קיים לממ”ד?

   שימו לב כי גם אם הדירה שלכם הינה דירה קיימת ולא דירה מקבלן, לא תמיד צריך לבנות ממ”ד חיצוני אלא שניתן להפוך חדר קיים לממ”ד. עושים זאת רק באישור רשמי הניתן לכם מפיקוד העורף, כאשר הביצוע נעשה אך ורק בצמוד אל מהנדס שקיבל אישור לתכניות הבנייה על ידי פיקוד העורף. כמה עולה לבנות ממד או להפוך חדר לממד? עבודה שכזו, בה אנחנו הופכים חדר קיים לממ”ד בגודל של 9 מ”ר תעלה לכם בין 25,000 ל-40,000 שקלים.

   עלויות של הוספת ממד לבית קיים

   אז כמה יעלה לכם לבנות ממ”ד? ישנו הבדל בין הבנייה המתבצעת בצפון הארץ ובין זו המתבצעת בדרום הארץ. בנייה של ממ”ד בתוך בניין משותף תעלה לכם כ-60,000 שקלים לערך בצפון הארץ, ואילו בדרום הארץ העלות הינה כ-70,000 שקלים. שימו לב כי ישנם פרמטרים נוספים המשפיעים עם עלות ממד למטר והם מספר הדיירים שיש בבניין שלכם המעוניינים לבצע הוספה של ממ”ד לדירה. כמו כן, גודל הממ”ד משפיע גם הוא על העלות הסופית. שימו לב כי ככל שהממ”ד שיבנה אצלכם יהיה קטן יותר, כך העלות תהיה נמוכה יותר.

   שאלות נפוצות מלקוחות

   שאלה: כמה עולה לבנות ממד בבית פרטי?

   תשובה: כשרוצים לחשב את מחיר הוספת ממד לבית פרטי צריכים לקחת בחשבון עלויות נלוות כמו מערכת סינון לממד, עלויות של אישורים עבור תוספת ממד לבית קרקע, עליות של אדריכל ועוד, המחיר ההתחלתי יכול לנוע בין 8000 ש”ח למ”ר לבניה סטנדרטית ויכול להגיע עד 15000 ש”ח למ”ר לממד ברמת גימור גבוהה.

   שאלה: האם ניתן לבצע הוספת ממד לבניין קיים גם ללא אישור רוב הדיירים?

   תשובה: החוק הוא שיש צורך ברוב של 60% מדיירי הבניין למרות שיש תקדימים ומקרים מיוחדים (בדרום הארץ בעיקר) שניתן אישור לבנות ממד בבית משותף.

   שאלה: מה זה קיר הדף בממד?

   תשובה: קיר מגן בממד הוא לא חובה בכל בניית ממ”ד והוא נועד בעיקר לצורך הפחתת הלחץ כשיש ירי טילים וההדף מהטיל לא יהרוס את יסודות הממד, כמובן שקיר הדף נועד לחסום רסיסים במקרה של נפילה קרובה

   Call Now Buttonלייעוץ בחינם והצעת מחיר
   WhatsApp chat